Setkejme se u stolu!

50 let trvání společnosti Aviko!

Z regionální společnosti se stává globálním hráčem!


Co kdysi začalo jako shromáždění 32 farmářů pěstujících bambory u kuchyňského stolu, je nyní, o polovinu století později, globální organizací.

Společnost založená v roce 1962, „Aardappel Verwerkende Industrie Keppel en Omstreken“ (AVIKO) se ukázala být rozumnou a zároveň ambiciózní společností s jedním jasným cílem: vytvořit z brambor hodnotu.


1962-1999
Všechno začalo ve staré továrně na máslo a sýry v holandské vesnici Hoog Keppel, kde původní výrobu chlazených hranolků v dřevěných bedýnkách brzy následovaly první zmrazené výrobky.

V roce 1967 se výroba přesunula do blízké vesnice Steenderen, kde cihelny nabídly společnosti Aviko více prostoru, aby dosáhla svých ambiciózních cílů. Aviko pozorně sledovala, co se děje za hranicemi země, zvláště když docházelo k vývoji nových výrobků z brambor. Následkem toho se v sedmdesátých letech společnost Aviko stala prvním výrobcem předsmažených bramborových placek-rösti za hranicemi Švýcarska. Znamenalo to počátek několika desetiletí úspěchu, během kterých si společnost Aviko byla schopna zajistit silnou pozici v Evropě, zvláště ve Francii a Německu. Brzy po pádu Železné opony se společnost Aviko stala vedoucí společností na trhu ve východní Evropě, v neposlední řadě díky výstavbě továrny v Polsku. V roce 1990 společnost poprvé zahájila obchodní aktivity za hranicemi Evropy a vydobyla si pevné místo na ostatních kontinentech. Od té doby je globálním hráčem a sleduje, jak se její vysoce kvalitní výrobky těší oblibě ve vzrůstajícím počtu zemí po celém světě. Ale i když se díváme s hrdostí na tento vývoj, zůstali jsme pevně na zemi, neboť v srdcích jsme stále pouze farmáři pěstující brambory z vesnice Keppel.

2000-2012
V současném století se v první řadě jedná o přidanou hodnotu, pojem, který je silně spojen s naší hlavní hodnotou. Společnost Aviko uzavřela dohodu o spolupráci s firmou Eurofrits, která představila chuťovky jako vítaný doplněk k naši výrobkové řadě. Akvizice belgické společnosti Eurofreez opět pomohla velmi rozšířit výrobkovou řadu Aviko o bramborové kaše a gratinované brambory. Trh se měnil a společnost Aviko se rozhodla snížit počet svých značek, aby se mohla více zaměřit na úspěšný prodej vysoce kvalitních výrobků z brambor zákazníkům ve více než 100 zemích.

Mezitím společnost Aviko investovala do nových překvapujících a chutných výrobků ušitých na míru dle přání profesionálů, jakými jste vy a vaši zákazníci: od chlazených nebo zmrazených hranolků až po speciality z brambor a chuťovky. S pomocí vaší a vašich kolegů jsme schopni udržet krok s vývojem v sektoru gastronomie. Tato vzájemná součinnost a výměna nápadů zajišťují, že získáte maximální návratnost svých investic a my můžeme pokračovat ve vývoji a rozvoji tak, abychom zůstali společností, na kterou se můžete spolehnout nyní i v budoucnosti.

Kromě toho hraje stále větší roli společenská odpovědnost naší společnosti. Aviko se vyvijí s dobou: naše výrobky uspokojují nejvyšší technické a sociální požadavky, včetně požadavků na životní prostředí. Obnovitelné suroviny, užití obnovitelného slunečnicového oleje a ambiciózní program opatření směřujících ke snížení spotřeby energie a hodnot uhlíkových stop mají rostoucí vliv na každodenní aktivity naší společnosti.

Budoucnost...
V nadcházejících letech bude společnost Aviko usilovat, aby zůstala jedním ze čtyř největších zpracovatelů brambor na světě a vedoucí společností svého druhu v Evropě – soustředíme se na bramborové hranolky, avšak budeme se zaměřovat i na ostatní inovativní a inspirativní výrobky z brambor.
Abychom dosáhli tohoto cíle, je pro nás klíčová znalost trhu. Z tohoto důvodu pro nás jsou a budou rozhodující kontatky s vámi. Cíl, který jsme si stanovili v roce 1962, zůstal stále stejný: „vytvořit hodnotu z brambor“.

S přechodem do roku 2013 vstupujeme do druhé poloviny století naší činnosti, ve které bezpochyby čeká právě tolik výzev jako příležitostí. Avšak protože se snažíme stavět na našich vědomostech a zkušenostech z uplynulých 50 let, těšíme se na dalších 50 let, na další inovace a budeme se snažit dodávat nejlepší výrobky našim váženým zákazníkům také v budoucích letech.

Mamma Mia! Maminčiny hranolky!

Přirozená chuť! Se slupkou! Jako typický „domácí“ výrobek. To jsou Maminčiny hranolky – nový výrobek od společnosti Aviko. Klikněte a získejte více informací!

Co je nového?

50 let trvání společnosti Aviko!

Rok 2012 byl výročím neskutečných 50 let našeho podnikání, opravdovým milníkem půlstoletí inovací a snah. Společnost se od roku 1962 rozvinula z malého družstva s 32 zemědělci na evropskou špičku a stala se jedním ze čtyř největších zpracovatelů brambor na světě.